Czy będziesz międzynarodowymstudentem w Szczecinie podczas następnego semestru i chcesz wiedzieć, czy ktoś może pomóc poruszać ci się po mieście?

ESN Szczecin Buddy Program jest zorganizowany, aby pomóc ustanowić społeczną i akademicką sieć począwszy od pierwszego dnia. Przyjeżdzający student jest powiadamiany o szczegółach danej osoby (nazwisko, adres e-mail, itp) w odpowiednim czasie przed przybyciem i proszeni są, aby skontaktować się ze swoimi mentorami do komunikowania szczegół ich przyjazdu i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania, które mogą mieć na temat praktycznych aspeków życia studenckiego w Szczecinie i na uniwersytecie.

Nasz wkład w tworzeniu radosnego semsetru i ekscytującego doświadczenia dla tych rozpoczynających nową podróż swojego życia w naszym mieście.

Twój buddy pomoże Ci: - Znalezienie zakwaterowania lub pomoże ze wszystkimi dokumentami w akademiku - Pomoc w legalizacji pobytu - Oprowadzi wokół Szczecina, jeśli chcesz - Zapozna z innymi międzynarodowymi studentami i pokaże fajne miejsca na relaks - Zapozna cie ze wszystkimi działaniami ESN Szczecin, które będą miały miejsce podczas nadchodzącego półrocza

Z reguły nasi mentorzy są aktywni na Facebooku, nie martw się, jeśli nie odpowie natychmiast. Proszę pamiętać, jest bardzo ważne, aby podać wszystkie szczegóły do Międzynarodowego Biura, należy sprawdzić kilka razy, czy e-mail jest poprawny, nie chcemy żadnych kłopotów. Ponieważ Buddy będzie Polakiem, dostaniesz szansę odkryć wszystkie specyfiki polskiego stylu życia. Wreszcie będziesz mógł zrozumieć, co to są pierogi, smalec, bigos i barszcz. Będziesz miał okazję poznać naprawdę dziwny języka polski ze wszystkimi : sz, cz, ś, ż, ą, ę, ł.

Podróże za jeden uśmiech w perspektywie, przyjaciele w każdym zakątku Europy, pokonane bariery językowej - to wszystko bez opuszczania Polski oraz żadnych nakładów finansowych. Niemożliwe... wiele osób przekonało się, że jak najbardziej realne i to na wyciągnięcie ręki.

Bez języka ani rusz...
Przeglądając ogłoszenia oferujące staże, praktyki lub prace pojawia się stały kanon wymagań: obsługa komputera, doświadczenie i znajomość języka obcego. Formułka ta, jak mantra powtarza się w większości interesujących ofert.
Granice mojego świata to granice mojego języka?. Skoro można granice samemu pokonać i zwiększyć swoje możliwości poznawcze oraz szanse na rynku pracy nikt nie żałuje wydatków, czasu, ani energii na ten cel. Efekty są wymierne w stosunku do nakładów - swoboda porozumiewania się sprawia, że możemy w pełni korzystać z możliwości, jakie daje życie w otwartej Europie i świecie - nie wspominając o wymaganiach pracodawców. Ale po co wydawać pieniądze na szlifowanie języka w sztucznie wytworzonych sytuacjach sal zajęciowych skoro można ćwiczyć w rzeczywistości i to za darmo, jednocześnie pomagając innym i rozwijając siebie będąc Mentorem.
Mentor jest projektem Erasmus Student Network (ESN) międzynarodowej organizacji studenckiej non-profit pomagającej osobą przyjeżdżającym z całej Europy i świata na wymianę do Polski w stawianiu "pierwszych kroków" na naszej ziemi oraz organizacją działań, które dają im możliwość pełniejszego poznania Polski i polskich realiów

Exchange your life - poznaj Europę w Polsce
"Bycie Mentorem to same plusy. Ćwiczysz język obcy w praktycznych sytuacjach, a przy tym poznajesz niesamowitych ludzi i ich" inny "świat i kulturę, w której się wychowali, przekonania i poglądy. Jest to wzbogacające doświadczenie nie tylko ze względu na polepszenie znajomości języka obcego"mówi Kasia, która była Mentorem w poprzednim semestrze. Mentor to osoba, która pomaga przyjeżdżającym do Polski w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Jest swego rodzaju ambasadorem Polski, w oczach obcokrajowca, który nierzadko pierwszy raz spotkają się z polską kulturą.
Nie trzeba być studentem, żeby zostać Mentorem, projekt jest otwarty również dla uczniów liceum.

Europa u Twoich stóp!
Projekt Mentor daje wiele możliwości rozwoju oraz poznania Europy bez wyjeżdżania z Polski, polepsza znajomość języka obcego (można wybrać narodowość osoby, którą chcemy się zajmować) oraz sprawia, ze stajemy się otwarci, tolerancyjni i bardziej rozumiemy inną kulturę. Udział w projekcie Mentor sprawia, ze zaczynamy patrzeć z innej perspektywy na pewne procesy zachodzące w Europie sprawia, ze jesteśmy odważniejsi i chętni do poznawania nowego, podsumowuje Kasia.