Jesteś studentem? Nie podróżujesz bez aparatu? Jeśli tak, to musisz podzielić się swoimi doświadczeniami z nami!

Podobno to kolejny banalny konkurs fotograficzny, ale w rzeczywistości jego pomysł jest o wiele więcej niż ci się wydaje.To nie tylko o jakość zdjęć, ale przede wszystkim o pokazanie, jak studenci postrzegają (poprzez ich aparat) różnice kulturowe w Europie, ale także jego piękno i to, co jest często bardzo zaskakujące, lub z drugiej strony po prostu zwyczajne.

Discover Europe, jak sama nazwa mówi, jest to ogólnoeuropejski konkurs, co daje okazję do otwarcia nowych miejsc, kultur, zwyczajów.Każdy postrzega rzeczywistość z innej perspektywy, a głównym celem konkursu jest najlepsze wyrażenie indywidualnego widzenia. To nie ma znaczenia, czy uczestnik pokaże nam urok jego własnego kraju lub jego nowe doświadczenia, któew zdobył w trakcie jego podróży po Europie. Ważne jest to, aby pokazać go w sposób, który poruszy jury.

Konkurs podzielony jest na 3 kategorie:

-Citizen of Europe - zdjęcia przedstawiające różne oblicza Europy

-My Europe, my home - zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie

- Surprise me, Europe! - zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie

Kurs:

Etap Regionalny - w każdym z dwóch regionów, w których Polska jest podzielona, jury wybiera 10% zdjęć, które następnie zostaną zaakceptowane w fazie centralnej. Ponadto dodatkowo 3 zdjęcia z każdej kategorii zostaną nagrodzone podczas regionalnych gali.

Etap Centralny  - ze zdjęć wybranych na etapie regionalnym, nagradzane są 3 zdjęcia w każdej kategorii. Etap Centralny kończy się na gali i wernisażem zwycięskich zdjęć. Zdjęcia wysyłane z zagranicy biorą udział tylko w fazie centralnej!

Główny fanpage paneuropejskiego Konkursu Fotograficznego dla Studentów Discover Europe

odwiedź główny fanpage

Visit instagram profile

instagram.com/discover.europe

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie:

www.discovereurope.esn.pl

Wydarzenie Impreza promocji ESN Szczecin

oglądaj wydarzenie